Sok z winogron

Korzyści, płynące ze spożywania świeżych soków są niezaprzeczalne. Właśnie dlatego, mając możliwość wypicia soku z owoców takich, jak białe winogrona, warto taką okazję wykorzystać. Przede wszystkim, owoce te są niezwykle obfite w glukozę, zaliczającą się do grupy cukrów prostych. Cukry te znacznie lepiej rozkładają się w ludzkim organizmie, niż cukry sztuczne – w procesie ich wchłaniania, nie pojawiają się żadne przykre konsekwencje dla naszego organizmu.

sok z winogron

Glukoza ogranicza ryzyko pojawienia się chorób układu sercowo –naczyniowego. Ponadto, wspierają one metabolizm i pomagają zmniejszać liczbę toksyn i innych niebezpiecznych substancji, dla zdrowia naszego organizmu. Białe winogrona mają w sobie aż dwadzieścia razy więcej potasu, niż winogrona czerwone. Odgrywają więc ogromną rolę w walce z takimi schorzeniami, jak osteoporoza. Z powodzeniem, mogą więc spożywać je także osoby starsze. Potas nie jest jednak jedyną substancją, pozytywnie wpływającą na nasz organizm – białe winogrona mają ich w sobie znacznie więcej.

Soki owocowe są słodkimi napojami, zawierającymi w sobie znacznie więcej cukru, dlatego gdyby ktoś chciał ograniczyć ilość węglowodanów, powinien zastanowić się nad sokami z warzyw.

Soki mają znaczny wpływ na polepszenie się naszej kondycji fizycznej, zwłaszcza jeśli systematycznie uprawiamy jakiś sport. Zawierają one w sobie witaminy i wartości odżywcze, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Większość sportowców, poszukując źródła węglowodanów, a więc energii, sięga po sztuczne węglowodany, czyli batoniki, czekoladę czy puszkę coca-coli. Nie wiedzą oni, jak wielką krzywdę sobie robią. Sztuczne cukry nie rozkładają się tak, jak cukry sztuczne. Glukoza rozkłada się w sposób naturalny, o czym wspomniano we wcześniejszej części artykułu. Sztuczne cukry, mogą wywoływać cukrzycę lub na dłużej odkładać się w naszym organizmie, w postaci zbędnej tkanki tłuszczowej. W taki sposób, możemy mieć problem z cholesterolem oraz problemami układu krążenia. Picie soku z białych winogron zapewnia nam energię na cały dzień, a więc także na męczący trening. Sok z winogron jest więc prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”! Nie warto stawiać na niezdrowe, tanie słodycze.

winogrona

Nikt jednak nie powiedział, że koniecznie musimy zdecydować się na sok z białych winogron, które oczywiście mają w sobie więcej wartości odżywczych, niż czerwone, jednak są nieco inne w smaku. Nie da się ukryć, że zawsze można postawić na sok wieloowocowy. Można także zdecydować się na sok z miąższem lub bez – na zwyczajną wyciskarkę należy wówczas założyć specjalne sitko (np. wyciskarka do soków z https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html). W letnie, gorące dni, gdy nie mamy ochoty na gęste i ciężkostrawne posiłki, szklanka gęstego soku może stanowić świetny sposób na zaspokojenie lekkiego głodu. Wówczas, nie korzystamy z sitka i otrzymujemy sok bardziej miąższowy.
Chcąc przygotować szklankę tego wyjątkowego soku, wystarczy przygotować odpowiednią wyciskarkę oraz 350 g białych winogron. Należy więc obrać i dokładnie umyć winogrona, a następnie włożyć je do wyciskarki. Po kilku minutach otrzymamy szklankę pysznego soku.

Komentarze sa wyłączone